Albania autokarem – cena, czas przejazdu, porady

Wycieczka do Albanii autokarem

Podróż autokarem do Albanii to nie lada wyzwanie. Mamy w końcu do pokonania blisko 2 tysiące kilometrów. W zależności od miejsca wyjazdu i miejscowości do której zmierzamy, podróż trwa ponad 30 godzin (zakładając trasę Warszawa – Durres, będą to 33 godziny, ale w internecie można znaleźć także relację o podróży z Gdańska do Vlory trwającej (sic!) 48 godzin) i na pewno nie jest to dobre rozwiązanie dla wszystkich. Istnieją dwie najczęstsze trasy wybierane przez przewoźników. Pierwsza wiedzie przez Polskę, Czechy, Słowację, Chorwację, Bośnię i Hercegowinę, natomiast druga przez Słowację, Węgry, Serbię oraz Czarnogórę.

Cena biletu

Długą podróż oraz słaby komfort równoważyć powinna oczywiście cena. Za standardowy bilet w sezonie, na trasie Warszawa – Durres trzeba zapłacić około od 350 do 400 zł. Warto jednak zainteresować się odpowiednio wcześniej, gdyż przewoźnicy oferują często bilety w promocyjnych cenach. W cenie biletu najczęściej możemy zabrać bagaż podstawowy, którego waga nie przekracza dwudziestu kilogramów oraz dodatkowy bagaż podręczny o wadze do pięciu kilogramów (ale o wielkości, która pozwoli na umieszczenie go pod siedzeniem lub na półce nad fotelem)

Jak sobie radzić podczas długiej podróży autokarem?

Zanim zajmiemy miejsce w autokarze zabierzmy ze sobą wszystkie potrzebne rzeczy z bagażu, gdyż rozstajemy się z nim do końca naszej podróży. Do bagażu podręcznego weźmy zatem napoje, jedzenie czy książkę. Jeżeli czytanie podczas jazdy sprawia Ci dyskomfort rozważ zakup audiobooka. Przy tak długiej podróży warto zadbać o komfort podczas snu, dobrym pomysłem będzie zabranie ze sobą specjalnej poduszki, która umili nam podróż, nasz kark z pewnością będzie nam wdzięczny.

Pamiętajmy aby wykorzystać czas postojów. Wyjdźmy z autokaru aby się przewietrzyć i rozprostować kości. Podczas dłuższych przerw spróbuj się odświeżyć, warto zabrać ze sobą kosmetyczkę oraz mały ręcznik.

Podczas podróży jedz lekkostrawne posiłki i pij wodę niegazowaną. Najlepiej będzie jeżeli zrezygnujemy z ciężkich potraw, kofeiny, a w szczególności alkoholu.

Podróż autokarem do Albanii nie jest dla wszystkich, jeżeli cenisz sobie komfort lub nie masz tyle czasu, wybierz podróż samolotem lub samochodem.

 


Zobacz też:

1 komentarz
 1. Jest jeszcze opcja dojazdu pociągiem do Czarnogóry (z przesiadkami w Budapeszcie i Belgradzie) – po linii Belgrad-Bar, najładniejszej linii kolejowej Europy – a następnie przejazd autobusem z Podgoricy do Szkodry (odj. 16:00). I to byłaby opcja preferowana przeze mnie.
  Ceny:
  Warszawa/Katowice – Budapeszt od 19 EUR
  Budapeszt – Belgrad od 15 EUR + 3 EUR rezerwacja miejsca (8 EUR kuszetka)
  Belgrad – Podgorica od 19,20 EUR + 3 EUR rezerwacja miejsca (6 EUR kuszetka)
  Podgorica – Szkodra 7,50 EUR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.